Все для бассейна купить - A-POOLS

Безкоштовна доставка від
3 000 грн.

Доступні
способи
оплати

Працюємо
7 днів
на тиждень

Противотоки для бассейна

Протитечок для басейну - це пристрій на основі насоса, що приводить воду в рух і створює імітацію течії. Відпочинок у рухомій воді стає комфортнішим, до того ж, це запобігає явищам застоювання. Встановлювати протитечію можна як у малогабаритний, так і у великий басейн. Високопотужні пристрої такого типу застосовуються у підготовці професійних плавців. Купити протитечію, не виходячи з дому, можна на нашому сайті.

Для чого потрібен протитік?

Основний компонент протитечії – насос, який формує в замкнутій чаші спрямований потік води. Використовуватися може для різних цілей - гідромасажу, рухливих ігор з дітьми, тренування різних груп м'язів, гімнастики у воді. Ще одна особливість протитечії - можливість організувати в маленькому басейні тренування, еквівалентне плавання на велику дистанцію (тіло може залишатися на місці). Регулювання швидкості води допомагає підібрати тренування для різних рівнів фізичної тренованості.

У насиченій повітряними бульбашками рідини можна не лише тренуватися, а й відпочивати. Розслабитися допоможе процедура гідромасажу. У поєднанні зі світлодіодним підсвічуванням у темний час доби бульбашки також працюють на декоративні якості.

Окрім насосного обладнання, протитік включає й інші компоненти:

 • Блок регулювання швидкості рідини;
 • Керуючий блок;
 • Корпус з передньою панеллю;
 • Форсунки;
 • Пристрої для гідромасажу – наконечники та шланги (можуть входити в комплектацію або купуватись окремо)

Циркуляцію рідини забезпечує насос, всмоктуючи її з басейну та викидаючи, внаслідок чого формується перебіг. Його швидкість можна контролювати. Рідина рухається не на самій поверхні, а нижче – приблизно на рівні, де знаходиться тіло спортсмена.

Насоси протитоку можуть бути пластиковими або металевими. Для використання з морською водою краще підійдуть вироби із бронзи. У прісній воді добре себе показує міцний пластик.

Є такі режими роботи протитечії:

 1. З домішуванням повітря, що відмінно підходить для гідромасажу або релаксації у воді. Водний опір при цьому виходить невеликим.
 2. Без повітря, з дуже швидкою течією. Цей режим підходить для тренування м'язів.

Під час експлуатації протитечії варто враховувати наступні моменти:

 1. Використання протитечії робить повітря більш вологим (оскільки рідина інтенсивніше випаровується), тому його експлуатація в закритих басейнах вимагає дуже якісно обладнаної вентиляції. Вона допоможе своєчасно відводити зайву вологу.У деяких випадках не зайвим буде й осушувач. Також важливо відстежувати динаміку рівня рідини.
 2. При роботі протитечії важливо стежити, щоб на водній поверхні не було сторонніх включень і предметів, які можуть проникнути в насосне обладнання. Такі інциденти можуть призвести до несправностей.
 3. Для впевненішого перебування у воді слід оснастити басейн поручнями. Така підтримка допоможе спокійніше почуватися під час гімнастики або масажу.

Види протитоків

 1. Навісні протитечі хороші своєю мобільністю та простотою установки. Їх також просто демонтувати та прибирати на зберігання, що робить їх популярними для обслуговування як стаціонарних басейнів, так і каркасних конструкцій, що експлуатуються у теплий сезон.
 2. Вбудовувані моделі призначені для стаціонарного використання. Місце для такої конструкції передбачається ще під час проектування штучної водойми. Оскільки компоненти протитечії ховаються в спеціально обладнаному блоці, вони добре захищені від забруднення факторами середовища, а експлуатація виходить майже безшумною. Тому витрати на обслуговування такого протитечії дещо нижчі, ніж навісного.

На що звернути увагу при виборі

Тим, хто хоче придбати протитечію для тренування мускулатури, слід знати, що оптимальні умови для цього створюються за достатньої довжини чаші (4,5 метра і більше). У маленьких чашах робити це буде важко, але використовувати гідромасажний апарат можна і в них.

У продажу зустрічаються протитечі з одиничним соплом або їх парою. Переважний вибір залежить від основних завдань, котрим купується протитік. Якщо сопло одне, такий апарат добре підходить для масажу, релаксації, ігор з дітьми. Фізичні тренування з цим протитечією можуть бути не дуже зручними через не дуже широкий потік води. Пристрої з парою сопел дають два потоки. Ширина в цьому випадку буде достатньою для інтенсивних тренувань. Такі моделі мають велику потужність та варіативний набір налаштувань.

Продуктивність моделей може бути дуже різною. Існують такі варіанти:

 1. 25 кубометрів на годину – найкращий вибір для ігор із дітьми.
 2. 40 куб.м./год. – підійде для гідромасажу.
 3. 60 м3/год. – використовується для тренування мускулатури та інтенсивного плавання.
 4. Протитечі з ще більшою продуктивністю для домашнього користування не купуються. Їх використовують для тренування спортсменів, у професійному спорті, у комерційних спорткомплексах.

За варіативністю налаштувань пристрою також різняться. Найбільш бюджетні моделі мають 1 чи 2 швидкості. Інші протитечії забезпечені ширшим функціоналом - великою кількістю режимів, опцією підсвічування, генерацією повітряних бульбашок. Також плюсом будуть таймер, зручність управління, пульт, що додається.