Все для бассейна купить - A-POOLS

Безкоштовна доставка від
3 000 грн.

Доступні
способи
оплати

Працюємо
7 днів
на тиждень

Теплообмінник для басейну

Згідно з санітарно-гігієнічними нормами, температура води в плавальних басейнах має триматися в певних рамках. Особливо суворі вимоги висуваються до штучних водойм, які відвідують діти до семи років. Тому у громадських купальнях обов'язково встановлюється обладнання для нагріву води. Теплообмінник для басейну підігріває рідину, що знаходиться в резервуарі. Переваги рекуперативного теплообмінника з циклічним підігрівом – простота будови та підключення, тривалий термін служби, невисока витрата електрики.

Де купити теплообмінник для басейну за доступною ціною?

Недорого купити техніку для підігріву басейну високої якості можна в інтернет-магазині A-POOLS. Ми знаходимося у місті Дніпро та готові доставити ваше замовлення в будь-яку точку в Україні. Крім цього, ми також продаємо за приємними цінами електричні нагрівачі (наприклад, фірми Pahlen) для побутових та комерційних купалень, а також обладнання для чищення та іншу техніку та аксесуари для басейнів. Вартість кожного товару, його опис та технічні характеристики наводяться на його сторінці. Щоб купити потрібний прилад, скористайтесь кнопками «У кошик» або «Швидке замовлення».

Як підібрати теплообмінний прилад для басейну?

Всі типи теплообмінників є пристроями проточного типу із двома контурами.Вивідні патрубки одного з них підключаються за допомогою системи труб до колектора центрального опалення, що постачає гарячу воду. Інший контур підключають до чаші купальні. Таким чином, теплообмінник не виробляє тепло сам, а відіграє роль посередника, передаючи його.

За будовою є два основні види конструкцій:

 1. Пластинчасті теплообмінники, ККД яких сягає понад 90%. Контури, якими рухаються теплоносій і рідина, що підігрівається, формуються серією пластин з металу. Для захисту від витоку передбачено гумові ущільнення. Плюси таких обмінників – компактність та легкість, малі витрати теплоносія, простота монтажу та експлуатації (зокрема заміни пластин, що відпрацювали свій ресурс). Потужність можна регулювати, змінюючи кількість пластинчастих елементів. Мінуси – гідравлічні втрати, а також те, що корпус потрібно заземлювати (блукаючи струми, що виникають у процесі роботи, здатні завдати платівкам шкоди).
 2. Кожухотрубні обмінники мають усередині трубки з металу (чим їх більше, тим потужніший пристрій). Гаряча вода тече в просторі між ними, нагріваючи їх стінки, всередині яких знаходиться рідина, що нагрівається. Плюси цих теплообмінників – більша площа обмінної поверхні, стійкість до гідравлічних ударів, менші вимоги до чистоти води. Пристрої можуть якісно підігрівати рідину при невеликій різниці температур між нею та теплоносієм. Недоліки – менший ККД та складніша заміна елементів, великі габарити, відсутність можливості регуляції потужності.Також у них не можна виявити витік води із трубок, не розібравши сам апарат. Тим не менш, апарати зберігають популярність завдяки відсутності гідравлічних перешкод та великої площі теплообмінної поверхні.

Яка продуктивність теплообмінника потрібна для нагрівання басейну об'ємом 30 м3(V) на T за фіксований час t, без урахування теплових втрат.

Формула для прорахунку:

P=1,16 x T/t x V

P = Потужність у кВт

ΔT = Різниця температур °С

t = Час у годинах

V = Об'єм басейну в м3

1,16= Константа

Прорахунок: Р = 1,16 х (25-15)/24 х 30 = 14,5

При виборі теплообмінника на які параметри звернути увагу?

Окрім типу пристрою, враховуються такі характеристики:

 1. Матеріал, з якого виготовлені платівки або трубочки. Для прісної води підійдуть теплообмінники із нержавіючої сталі. Якщо в басейні використовуються сіль або хлор, краще брати теплообмінник із титану – цей метал не вступає в реакцію із хлором. Коштує такий прилад дорожче, зате і прослужить він у хлорованому басейні довше.
 2. Максимальна температура гарячої рідини, з якою може працювати теплообмінник.
 3. Теплова потужність. Якщо вона буде заниженою, воду не можна буде нагріти до кондиції, якщо завищеної – користувач переплатить грошей.
 4. Пропускна спроможність. По ній можна визначити, за який час вся вода буде пропущена через агрегат. Відповідно до цього параметра вибирається продуктивність циркуляційного насоса.

Переваги купити у нас

 1. Ми доставляємо замовлені вами товари по всій території країни.
 2. Швидка доставка – протягом 1-3 робочих днів.
 3. Ми приймаємо різні способи оплати.
 4. Для багатьох товарних позицій діє безкоштовна доставка за достатньої суми замовлення (понад 2000 гривень).
 5. Якщо вам не підійшов товар, ви можете повернути його в магазин або обміняти на інший протягом 14 днів з моменту покупки.
 6. Окрім відправлення замовленої техніки, ми реалізуємо також послуги з монтажу та виконуємо пуско-налагоджувальні роботи. Якщо ви не знаєте, як правильно встановити теплообмінник, ви можете замовити його підключення та введення в експлуатацію нашими фахівцями. При оформленні замовлення вкажіть, що вам потрібні монтажні послуги.