Все для бассейна купить - A-POOLS

Безкоштовна доставка від
3 000 грн.

Доступні
способи
оплати

Працюємо
7 днів
на тиждень

Фільтри для басейну

Фільтр для басейну добре підходить для обслуговування великої чаші (більше 15 кубометрів об'єму), оскільки він продуктивніший, ніж картриджний. До того ж таке обладнання дає більш якісне очищення загалом. Проте за його використанні важливо своєчасно проводити заміну піску. Якщо ви хочете купити такий фільтр високої якості в Україні, ви можете зробити це у нас в інтернет-магазині, не виходячи з дому.

Фільтр: особливості та принцип роботи

Фільтр є ємністю з наповнювачем, до якої підключається насос. Матеріалу потрібно багато (8-10 кг, а часом і більше), і чим більше потужність і продуктивність у насоса, тим більше потрібно засипки.

Найпопулярніший матеріал для фільтра – пісок (кварцовий та скляний). Простий річковий пісок брати для фільтра не потрібно. Потрібні спеціальні різновиди високої очистки, призначені для використання у купальнях. Вони часто продаються у великих мішках, тому купити необхідний обсяг не складе проблеми.

Якщо для знезараження застосовуються склади з хлором (особливо за високої концентрації останнього), краще вибрати для засипки AFM – активований фільтруючий матеріал зі скляних гранул. Його перевага – відсутність появи біоплівки у фільтрі. Справа в тому, що бактерії, що є в плівці, виробляють сечовину, а при реакції з хлором її похідні виробляють хлораміни. Трихлораміни токсичні та подразнюють дихальні шляхи.AFM дозволить уникнути їхньої освіти.

Як вибрати фільтр?

Важливо правильно підібрати потужність: для невеликих купалень об'ємом до 15 кубометрів буде достатньо фільтра 4 кубометри на годину. Для більших купалень потрібні продуктивніші моделі – 6-8 куб.м./год., а часом і більше. Якщо чаша є глибокою, краще брати фільтр, у якого вентиль знаходиться зверху.

Магазин A-POOLS розташований у м. Дніпро та реалізує доставку фільтрів, насосного обладнання та інших товарів по всій країні. У нас ви можете купити фільтри та пісок для них за доступними цінами. Також ми можемо здійснити для вас підключення техніки. Вартість товарів та їх характеристики можна побачити в описах.

Як влаштований фільтр?

В основі фільтра – герметична ємність, в яку засипаний наповнювач (кварцовий пісок або скляне засипання). До пристрою підключається насос із манометром. Усередині ємності встановлено колектор. Вода з купальні надходить на вхід та проходить через фільтр. Очищена вода йде назад у басейн, а відходи осідають у піщаній товщі і прямують у каналізацію при зворотному промиванні.

Як визначити рівень забруднення фільтра?

На панелі насоса є манометр. Маючи його показання, можна зрозуміти, наскільки забруднився наповнювач. При дуже високому тиску стрілка пристрою рухається червону область.Саме це служить сигналом того, що наповнювач необхідно чистити. У міру накопичення частинок бруду та інших забруднень збільшується тиск, необхідний для проходу води через фільтр. Тоді пісок слід промити, запустивши пристрій у режим зворотного промивання. Це швидка процедура - на неї йде 20-30 хвилин. Зазвичай потреба у промиванні виникає раз на тиждень (якщо басейн експлуатується регулярно). Взагалі, частота процедури залежить від інтенсивності експлуатації басейну (у тому числі кількості купаються), обсягу води, типу і концентрації хімії.

Окрім цього, пісок також потрібно час від часу міняти. Сигналом до негайного проведення процедури буде виявлення тухлого запаху чи засмічень. Але краще не чекати цього і робити заміну раз на 4-6 місяців у будь-якому випадку. Якщо не міняти пісок вчасно, він збиратиметься в грудочки. Це може спричинити поломку насоса.

Режими роботи фільтра

Сучасні моделі насосів обладнуються спеціальними клапанами з кількома позиціями, що дозволяють функціонувати пристрою в декількох режимах. У простих моделей, які не мають клапана, доводиться проводити ручне промивання піску. Найбільш поширені клапани з 6 позиціями, що відповідають режимам роботи:

  1. Фільтр: вода проходить через скло або піщане засипання зверху вниз. Бруд осідає в абсорбенті, а вода йде в чашу знову.
  2. Зворотне промивання - рух водних мас знизу вгору. Бруд при цьому вимивається з наповнювача і брудна рідина йде в каналізаційну систему.
  3. Спорожнення: вміст чаші зливається в каналізацію.
  4. Ущільнення піску після промивання – використовується для покращення фільтруючих якостей.
  5. Циркуляція – вода йде у чашу без пропуску через фільтр. Така програма використовується для рівномірності розподілу рідини під час підігріву.
  6. Закрита позиція клапана, яка використовується при тривалій перерві у використанні купальні.